• No products in the cart.
Image Alt

PORTFOLIO

gurashvili-logo
cf16ce60-dec6-11e9-be31-f9a475b899bd
koncho_1

Winiveria

Víno z vinařství Winiveria je ztělesněním gruzínských tradic a pohostinosti. V Gruzii je každý host pozvaný domů, vítán se stejnou srdečností a vřelostí jako členové rodiny. Víno Winiveria je vyráběno tak, aby ho bylo možné nabídnout i těm nejdražším a proto je jeho kvalita vždy na vysoké úrovni.

Při výrobě vín značk Winiveria se používá speciální technologie, která kombinuje místní tradice a technologické inovace. Vinařství se nachází nedaleko města Telavi na území vesnice Vazisubiani. Je součástí rozsáhlého komplexu „Chateau Mere“, jehož součástí jsou také vlastní sklepy, restaurace a hotel, který přitahuje pozornost milovníků tzv. Vinařské turistiky.

Winiveria používá hrozny sklizené ze speciálně vybraných vinic v nejprestižnějších vinařských oblastech Gruzie. Stáří révy na těchto pozemcích je nejméně 25 let, což umožňuje získat bobule s vynikající chutí a kvalitou.

Víno Winiveria se vyrábí dvěma způsoby, z nichž každý dává vínu nezaměnitelný charakter. Milovníci klasické chuti si mohou vybrat víno vyrobené podle evropské technologie. Při této metodě Winiveria využívá nejnovější italské vybavení. Gurmáni, kteří oceňují tradiční gruzínská vína, upřednostňují výrobu podle staré kakhetské technologie. Zahrnuje maceraci mladiny na dřeň, což vede k aromatičtějšímu a extraktivnějšímu nápoji. Víno Winiveria zraje ve vlastních sklepech společnosti za použití dubových sudů. Některé odrůdy nápoje navíc dozrávají v lahvích.

Červená vína Winiveria se vyrábí ze slavného místního hroznu — Saperavi. Tato odrůda dodává nápoji luxusní tmavě rubínovou barvu. Ve své vůni kombinuje tóny černého rybízu a zralé třešně. Jeho chuť je bohatá, sametová od ušlechtilých taninů získaných během stárnutí. Můžete v něm rozlišit tóny sušeného ovoce, tabáku a ořechů.

Bílá vína Winiveria se vyrábí z autochtonních hroznů Rkatsiteli, Kisi a Mtsvane. Barva těchto nápojů je světlá, zlatá nebo slámová. Bílé víno Viniveria vyniká svou charakteristickou vůní, která proplétá nuance květin, zelených hrušek, citrusových plodů a medu. Ve světle povzbuzující chuti nápoje se objeví ovocné tóny a příjemná kyselinka.

Gurashvili’s Family Wineyards

Gurashvili’s Family Wineyards je gruzínská značka, pod kterou se tradičním způsobem vyrábí limitovaná řada vín . Výroba se nachází ve městě Tibaani ve slavné vinařské oblasti Kakheti. Odrůdy Mtsvane, Kisi a Saperavi jsou pěstovány na vlastních vinicích rodinné společnosti Gurashvili`s Family Vineyards. Vinařství využívá výhradně manuální práci — do výroby prvotřídních vín mistři vinaři investují nejen všechny své znalosti a dovednosti, ale také svou duši. Omezená výroba a aplikace starodávných gruzínských tradic vinifikace zajišťuje exkluzivní charakter vín Gurashvili, chráněných zeměpisnými názvy.

Po vylisování jsou hroznové suroviny umístěny do speciálních hliněných amfor zvaných „kvevri“, kde jsou bobule po určitou dobu fermentovány. Unikátní technologie zajišťuje udržení optimálních podmínek, ve kterých se rodí mistrovská díla gruzínského vinařství. Portfolio společnosti zahrnuje suchá, bílá a červená vína vyrobená ze světlých a tmavých hroznů. Gurashviliho červená vína mají tmavou barvu granátového jablka a intenzivní vůni po černých bobulí a koření.

Díky zvláštnostem výrobní technologie získávají bílé odrůdy jemný jantarový odstín. Víno má hedvábnou strukturu a šťavnatou vůni s intonacemi zralé broskve a sušených meruněk. Gruzínské víno Gurashvili je vynikajícím suvenýrem pro opravdové znalce gruzínského vína.

Koncho and Co.

Koncho and Company LLC je dceřinou společností společnosti JSC Corporation Kindzmarauli.

Historie vinného sklepa Konchoshvili sahá až do roku 1737, kdy královský sklepmistr kachetinského krále Teimuraza II., hlavní vinař Kakhaber Konchoshvili, založil vinný sklep, kde se vyráběla a prodávala tradiční kakhetská vína a chacha (čti čača) a která fungovala až do konce 20. století, nejprve ve vesnici Sabue, poté ve Kvareli.

Vinice Koncho and Company jsou rozloženy v údolích / na pozemcích, kde dříve tekla řeka Duruji, takže půda je velmi bohatá na černou břidlici a s vysokou koncentrací uhličitanů. Vína společnosti Koncho and Company se prodávají v 15 zemích po celém světě a mají všude vysokou reputaci a důvěryhodnost.

Nasrashvili Family Winery

Rodinné vinařství Nasrashvili, které bylo založeno v roce 2018, je menší rodinné vinařství v Kakhetii v Gruzii s více než 7 hektary vinic. Jeho produkce se pohybuje okolo 20.000 lahví za rok. Beka Nasrashvili totiž upřednostňuje kvalitu před kvantitou a na celý proces výroby každého z produkovaných vín pečlivě dohlíží. Vinařství nabízí různé druhy gruzínských vín vyráběných různými technologiemi, včetně starodávné gruzínské tradiční metody: kvašení vín v hliněné nádobě zvané kvevri, která se v Gruzii používala již před 8000 lety.
Vinařství vyrábí vína z různých hroznů včetně Rkatsiteli, Kisi, Mtsvane, Saperavi, Tavkveri, Khikhvi, Shavkapito. Veškerá vína od Beky, která najdete v naši online vinotéce jsme osobně vyzkoušeli a za jejich kvalitu ručíme.