• No products in the cart.
Image Alt

Vítejte na gruzínské hostině

Jak bychom popsali pravou gruzínskou hostinu? 

Štědře prostřené stoly, přátelští hostitelé, tanec, zpěv a moře toho nejlepšího vína.

Jedni jsou přesvědčeni o tom, že pohostinnost v Gruzii vymysleli. Druzí říkají, že pohostinnost Gruzínům daroval Bůh. Jedna z kachetinských legend praví, že když rozděloval Bůh Zemi mezi národy, Gruzínci seděli za stolem, pili víno, vítali hosty a neopustili tuto hostinu ani kvůli dohadům o nejlepší kousky země. Tehdy jim Bůh věnoval právě Gruzii – bohulibou zemi kterou chtěl původně sám pro sebe.

TOST

Žádná hostina se neobejde bez TOSTU (přípitku) – ten první je vždy o míru. Proto naléváme pohár našeho nejlepšího Saperavi Qvevri od Gurashviliho, přejeme všem mír a pokračujeme v našem příběhu a gruzínské hostině.

V Gruzii milují hosty a jsou vždy připraveni Vás přivítat u sebe doma. Jedná se opět o jednu z typických tradic, kdy je u stolu vždy jedno místo navíc pro poutníky nebo nečekaného hosta. Gruzíncí věří, že každý host u stolu prodlužuje život hostitele.

TAMADA

Neobejde se bez něj žádná hostina – baví hosty a vypráví tosty. Přípitky se nikdy neopakují, jsou poetické a mají smysl.

….. proto i my opět pozvedáme sklenici a připíjíme na lásku, která se ukrývá v každé kapce vína z rodinného vinařství Winiveria. Tento “nápoj lásky” je skvělým vyznáním vašich citů nejen na Valentýna.

Post a Comment